Jak dobrać właściwą etykietę logistyczną? Ekspert podpowiada!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrać właściwą etykietę logistyczną? Ekspert podpowiada!

Etykieta logistyczna to jeden z ważniejszych elementów w skutecznym transporcie towarów. To na niej znajdują się główne informacje, które przydatne są w procesie zarządzania, transporcie, magazynowania i logistyki. Czym się kierować w ich wyborze?

Etykieta logistyczna – możliwości

Przede wszystkim etykieta logistyczna powinna być czytelna. Podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania, trzeba zwrócić uwagę na jej dobre przytwierdzenie do jednostek logistycznych. Tu ważny jest wybór materiału oraz technologię drukowania. Wszystko to wpływa na poprawne zarządzanie, ale nie tylko. Towar musi przetrwać różne warunki atmosferyczne, w tym deszcz czy śnieg. Etykieta logistyczna powinna zostać w nienaruszonym stanie.

Najpopularniejsze są etykiety samoprzylepne – ich przytwierdzanie jest bardzo proste, wręcz odbywa się automatycznie.

– W tym przypadku bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rodzaju kleju do powierzchni, do której jest przyklejana etykieta.

– podpowiada Aleksander Wolny, kierownik Działu Rozwoju Produktu w firmie Etisoft.

Należy także zwracać uwagę, w jakiej temperaturze nastąpi aplikacja. Jeśli etykiety będą umieszczane bezpośrednio na opakowaniach tekturowych, preferuje się stosowanie klejów kauczukowych o podwyższonej adhezji początkowej, które sprawdzają się także przy aplikacji w niższych temperaturach. Z kolei w przypadku aplikacji etykiet logistycznych na folię, można z powodzeniem użyć w tym celu etykiet ze standardowym klejem akrylowym.

– dodaje ekspert.

Jeśli jednak stosowane są w firmie opakowania wielokrotnego użytku, np. plastikowe skrzynki, mogą przydać się etykiety logistyczne bezklejowe. Mocuje się je w specjalnych uchwytach albo za pomocą samoprzylepnych kółeczek DUCT.

Do oznaczeń logistycznych stosowane są często samoprzylepne etykiety papierowe termiczne, które stosuje się do krótkotrwałego transportu. W wymagających warunkach polecane są też etykiety logistyczne foliowe, np. polietylenowe albo polipropylenowe z żywiczną taśmą termotransferową. Wyróżniają się one większą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne.

Zdjęcie główne artykułu: źródło: Designed by Freepik

Źródło: Materiały prasowe

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*