Jak wybrać nieruchomość magazynową?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać nieruchomość magazynową?

Wybór odpowiedniej nieruchomości magazynowej co roku u wielu przedsiębiorców wywołuje niemały ból głowy. Nie wynika on znikąd – mnóstwo obiektów do wyboru różniących się konstrukcją, parametrami technicznymi oraz szczegółami na temat np. ekologii sprawia, że podjęcie decyzji jest tym trudniejsze, im więcej czasu spędzimy na przeszukiwaniu ofert znajdujących się w sieci. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak wybrać najlepszą nieruchomość magazynową, jakie cechy powinien mieć odpowiedni obiekt i na co nie warto zwracać żadnej uwagi.

Do czego może służyć magazyn?

Magazyny mają wiele różnych zastosowań. Przede wszystkim wykorzystują je hurtownie do magazynowania towarów i artykułów przeznaczonych do dalszej odsprzedaży i handlu. Podobnie duży udział w obiektach magazynowych ma także branża e-commerce. Duzi gracze na rynku handlu internetowego zajmują naprawdę duże powierzchnie w magazynach. Sprzedaż stacjonarna jest w odwrocie – widać to doskonale po coraz mniejszej ilości dostępnej przestrzeni magazynowej. Z obiektów tych korzystają także firmy spedycyjne i ogólna logistyka.

Nieruchomość magazynowa – czym się kierować w jej wyborze?

Wybór dobrego magazynu to niezbyt duży problem – kłopot zaczyna się w chwili, gdy planujesz wydać pieniądze na obiekt idealny, który spełni wszelkie oczekiwania danego przedsiębiorcy.

  • Rodzaj magazynu i jego konstrukcja – magazyny różnią się przede wszystkim konstrukcją, czyli ich budową, która powinna odpowiadać potrzebom danego przedsiębiorstwa. Na rynku znajdują się te otwarte, idealne do magazynowania przedmiotów, które można składować na zewnątrz, jak i półzamknięte – dla artykułów wymagających ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, oraz zamknięte, do wszystkich pozostałych.
  • Ilość wolnej przestrzeni – oczywiście znalezienie odpowiedniej nieruchomości magazynowej to połowa sukcesu – drugą część stanowi możliwość jej wynajęcia. Przestrzeń w dobrych, znanych magazynach ucieka z dnia na dzień, dlatego warto się spieszyć i blokować jej dalszą sprzedaż poprzez podpisanie umowy. Wiele ciekawych rozwiązań znajdziesz na witrynie https://panattonieurope.com/pl-pl.
  • Bezpieczeństwo – nie tylko komfort ma znaczenie, lecz także bezpieczeństwo pracowników, operatorów wózków widłowych i kierowców floty firmowych pojazdów. Warto postawić na obiekt z instalacją tryskaczy, alarmów i portiernię.
  • Odpowiednia lokalizacja – to podstawowy czynnik definiujący wysokość miesięcznego czynszu. Obiekt, wbrew pozorom, nie powinien znajdować się w samym centrum miasta, lecz na jego obrzeżach, najlepiej w niedalekiej odległości od najważniejszych węzłów komunikacyjnych, przy drogach ekspresowych, autostradach i drogach krajowych.
  • Łatwość załadunku i rozładunku – na nic nam dobrze zlokalizowany i atrakcyjny, komfortowy, bezpieczny magazyn, jeśli nie będzie w nim odpowiednio dużo miejsca na załadunek i rozładunek. Liczy się odpowiednia liczba ramp, podjazdów, duży parking przed obiektem oraz płaskie podłogi.

Fot.: Алекке Блажин/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*